Przejdź do głównej zawartości

PINOPRESURA - nowa świadomość


Szkolenie z Pinopresury u Michała Szymańskiego 

Trochę musieliście poczekać na ten wpis, ale obiecałem ,że będzie wiec jest. Mianowicie jestem po szkoleniu z Pinopresury według Michała Szymańskiego – człowiek wielki! Z kursu wyniosłem naprawdę sporo informacji i nowych możliwości. Nowe spojrzenie na pacjenta.

Grupa z Pinopresury u Michała Szymańskiego. Opole Turawa 

Pinopresura to system terapeutyczny stworzony przez lek. Radosława Składowskiego. Michał uzupełnił te metodę elementami terapii wisceralnej, powięziowej oraz wieloma innymi technikami, które tworzą idealne połączenie.. idealną całość. Swoja wiedze którą przekazał nam na szkoleniu zdobywał w różnych częściach świata.

Ta technika pracy z ludzkim organizmem opiera się na likwidacji zaburzeń występujących w obrębie narządu ruchu. Lecz działa również na układ nerwowy. Technika pinopresury jest idealnym dopełnieniem w udrożnieniu zastoju tkankowego.


Terapia odcinek L

Elementem tej metody jest używanie podczas niej specjalnych gwoździ szerzej znanych jako PINY. Za pomocą tych gwoździ stymulujemy odpowiednie punkty akupunkturowe oraz manipulacji tkanki powięziowej ze skutkiem praktycznie natychmiastowym!


Zestaw pinów 

Na szkoleniu Michał przedstawił wiele sposobów służących uruchomieniu danego odruchu.  Sam na sobie poczułem jak zastosowana terapia działa i wyciszyła mnie, co nie jest proste, gdyż jestem osobą bardzo aktywną. Widziałem osoby na których ta terapia działa - był ból w biodrze i przy zastosowaniu terapii według tego co przekazał nam Michał, ból znikł?! Sam podczas szkolenia miałem swojego pacjenta który zgłosił się do mnie z bólem Digitus minimus manus -palca małego oraz drugi pacjent z bólem i ograniczeniem ruchomości w stawie biodrowym na skutek przebytej operacji ale o tym jaka terapia i jak zadziałała w kolejnym wpisie:)



Szkolenie u Michała pobudziło we mnie jako terapeucie nowe spojrzenie na organizm jako całość. Pinopresura zaszczepiła we mnie świadomość głębokiej analizy pacjenta i dogłębnie poznać problem z którym się boryka. Michał podczas tego kursu przekazał wiele nowej wiedzy którą sam nabył zgłębiając ją na całym świecie i może dlatego te szkolenie jest naprawdę godne polecenia.



Fizjoterapeuty :) 

Certyfikaty rozdane 


"Każdy z przedstawionych podczas szkolenia sposobów stymulacji służy uruchomieniu innego rodzaju odruchów. Działania te obejmują m.in.:stymulację układu nerwowego centralnego, obwodowego i autonomicznego:
  • ·         stymulacja odruchowych stref regulacyjnych (przeniesienie stymulacji odruchów homeostatycznych w sferę instynktów)
  • ·         uruchomienie/ wzmocnienie naturalnych procesów detoksykacyjnych organizmu
  • ·         praca na zjawisku piezoelektrycznym
  • ·         praca na kompartmentach (przedziałach powięziowych) – uwalnianie zastojów tkankowych
  • ·         praca na tzw. ośmiornicach, których aktywność istotnie zaburza metabolizm tkankowy – zjawisko te występuje w obrębie powięzi powierzchownej i związane jest z nadaktywnością współczulną układu wegetatywnego
  • ·         elementy pracy na łańcuchach lokomocyjnych i posturalnych, przywrócenie utraconych naturalnych funkcji
  • ·         praca na polu morfogenetycznym (poziom oddziaływania akupunktury i poziom tzw. głębokiego Chi)
  • ·         regulacja stanów emocjonalnych, redukcja poziomu stresu, regulacja aktywności CUN
  • ·         poprawa przewodnictwa nerwowego oraz uruchomienie procesów neurogenezy
  • ·         stymulacja szlaków naczyniowych i hormonalnych przyśpieszających gojenie się tkanek "

Źródło https://continuum.center



21:00 24 luty 2018 rok =>Pierwszy pacjent i pierwsze efekty już są! Lecz o tym później :)
Pozdrawiam Marcin Jeruzalski

Link do kursu - kliknij TUTAJ www.continuum.center

Znajdziecie tu także inne szkolenia. Serdecznie zapraszam.

Pozdrawiam Marcin Jeruzalski
#projektfizjoterapeuta

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kriokomora - zabieg zimnem

W dzisiejszym wpisie poruszymy temat kriokomory, czym jest i na czym polega zabieg, jakie daje efekty oraz jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu w kriokomorze. Zabieg w kriokomorze jest to leczenie zimnem gdzie wykorzystuje się ciekły azot. Zabieg odbywa się w specjalnym pomieszczeniu zwanym Kriokomorą w której panuje temperatura od -60 stopni do -140 stopni (na systemie kriokomory można zobaczyć skalę aż do -200 stopni). Lecz zanim skorzystamy z kriokomory musimy pamiętać o skierowaniu na badania i zaświadczeniu o braku przeciwwskazań. Najpierw odbywa się kwalifikacja do zabiegu u lekarza na podstawie zaświadczenia o braku przeciwwskazań ogólnoustrojowych.  Przed wejściem do kriokomory pacjent musi się odpowiednio przygotować. Należy mieć na sobie strój (często dostępny do kupienia w placówce) wykonany z bawełny lub wełny. Kobiety powinny mieć zakryte piersi.  Obowiązkowy strój do kriokomory to : -drewniaki -podkolanówki bawełniane, wełni...

Skręcenie stawu skokowego - SOR czy wizyta u fizjoterapeuty?

D ziś poruszymy trudny temat jakim jest skręcenie stawu skokowego i czy udać się na SOR i wkładać go w gips czy nie wkładając w gips i pójść do fizjoterapeuty... Skręcenie stawu skokowego jest jednym z najczęstszych urazów narządu ruchu. W pierwszej kolejności pacjent zgłasza się z tym urazem do szpitala na izbę przyjęć. Stabilność w naszym stawie i ochronę przed urazami daje bardzo rozbudowane i skomplikowane anatomiczne i fizjologiczne struktury. Mam tu na myśli struktury kostne, torebki stawowe, więzadła, ścięgna, mięśnie oraz receptory czuciowe. Dynamikę stawu skokowego zabezpieczają mięśnie KKD. Gdy dojdzie do skręcenia stawu skokowego pojawiają się trwałe lub nietrwałe uszkodzenia struktur. Jak postąpić gdy dojdzie w końcu u pacjenta do skręcenia stawu skokowego i udaliśmy się na SOR? Dać się zbadać lekarzowi i pozwolić wykonać mu potrzebne badania. Większość z waszych pacjentów zostanie wpakowana w gips.. Niestety. Potem 2 tygodnie w gipsie, wyjęcie, usztywnienie stawu,...

Uraz palca V - opis przypadku

Uraz palca V Dzisiaj opis przypadku o którym wspominałem przy poprzednim wpisie który dotyczył szkolenia z Pinopresury w którym uczestniczyłem. Polecam ją każdemu kto chce nie tylko zdobyć nowy certyfikat czy umiejętności ale temu kto chce całkiem inaczej spojrzeć na problem naszych pacjentów. Dzisiejszy dotyczy już zastosowania metody u moich pacjentów. W trakcie szkolenia dostałem telefon że mój kumpel (tak pacjentami często bywają znajomi i bliscy) że ma ICD10: S66.3 Uraz mięśnia i ścięgna prostownika palca małego. Jak doszło do urazu? Otóż podczas spaceru z psem. Pacjent został zaopatrzony na oddziale SOR gdzie zrobiono mu RTG co wykazało podwichnięcie w stawie DIP dłoniowe z oderwaniem przyczepu kostnego prostownika palca piątego co doprowadziło do braku wyprostu w stawie DIP ręki prawej.  Następnie wykonano nastawienie podwichnięcia stawu i kontrolne RTG. Diagnoza? Uszkodzenie prostownika palca V ręki P z częścią kostną nasady paliczka dystalnego.  Funkcja...